Aby kraj mógł żyć, trzeba, aby żyły prawa.
Adam Mickiewicz

Prawo spadkowe – pomoc dla spadkodawców i spadkobierców

Ze spadkami bywają różne problemy wynikające najczęściej ze skomplikowanych relacji rodzinnych. Spadkodawcy nie zawsze spełniają oczekiwania spadkobiorców i podobnie jest w drugą stronę. Między decyzjami, jakie podejmuje osoba zostawiająca po sobie spadek, a tym, na co pozwala lub do czego zobowiązuje prawo spadkowe są czasami rozbieżności. Adwokat, który specjalizuje się w tej dziedzinie prawa jest najlepszym adresem do tego, aby wyjaśnić wszelkie kwestie związane m.in. z nabyciem, przyjęciem lub odrzuceniem spadku czy zachowkiem. Sprawy spadkowe, które toczą się w sadzie, bardzo często trwają bardzo długo. Wynajęcie adwokata to zabezpieczenie swojego interesu na każdym etapie postępowanie. Jest to bowiem osoba, która dopilnuje wszystkich najważniejszych dla klienta kwestii.

Jako adwokat specjalizujący się m.in. w tej dziedzinie prawa udzielam m.in. porad prawnych wyjaśniając różnorodne kwestie związane z dziedziczeniem, podziałem majątku spadkowego. Na moją pomoc mogą liczyć także spadkodawcy w zakresie przygotowania testamentu lub właściwego sformułowania umów darowizny czy dożywocia.

Moja kancelaria prawna oferuje pomoc adwokata w Łodzi dla takich spraw jak:

Prowadzona przeze mnie kancelaria prawna z Łodzi świadczy pomoc także klientom zagranicznym, którzy na co dzień mieszkają poza Polską, a tu z kolei dziedziczą majątek po rodzinie czy innych osobach.